Gyakran Ismételt Kérdések.

 

Kérdése van? Kattintson a képre és megtalálja a válaszát!

 

Fodrászat
Füllyukasztás
Piercing
Szolárium
Tattoo

 

Fodrászat

 

A haj fontos szerepet töltött be az emberiség történetében: ősidőktől kezdve védte a fejet a napsugárzás ártalmaitól, védett a hideg ellen és óvta a fejet a fizikai behatásoktól.

 

A mai ember ezzel szemben inkább esztétikai szempontból tartja fontosnak az egészséges, szép hajat. Az emberi szépségideálhoz a hosszú, lágy tapintású női haj, és a dús férfihaj a mai napig hozzátartozik. A hajnak komoly szerepe van a szexuális vonzerő kialakításában és működésében. Így hát érthető, hogy ha a hajunkkal bármi probléma van, annak gyorsan utána kell járnunk, nehogy a haj elvesztésétől kelljen félni.

 

A haj - és az ember testén lévő más szőrzetek - tulajdonképpen a törzsfejlődés "maradványaként" is felfoghatóak.

 

Hogyan épül fel a haj, illetve a szőrszálak?

A szőrszál kialakulása a méhen belüli élet 3-4. hónapjában kezdődik. Élettartama megközelítőleg az egyén élettartamával megegyező. Jellemzőinek alakulása normál körülmények között az ember korának, nemének megfelelő, tehát kisgyermek korban még vékonyka, színe is inkább világos, majd megerősödik, kialakul a végleges szín, az élet utolsó harmadában pedig elvékonyodik, fakul, őszül. Ami a bőr felépítését illeti, a bőr alatti alkotó elemek biztosítják a szőrzet növekedését. A bőrfelszín feletti rész élettelen képlet.

 

Hogyan "viselkedik" a haj az ember élete során, hiszen - ahogy főorvos asszony említette, csecsemőkorban még, idős korban pedig már ismét vékony és selymes, de közte? Kérdezhetnénk talán azt is: milyen egy hajszál "élete"?

Egy hajszál "élete" pontosan olyan változatos, mint "viselőjének" élete. Remek példa erre, amit szinte minden nő igazolhat: "nem tudom megfésülni a frizurám, mert rossz passzban vagyok, rossz lelkiállapotban vagyok." Nézzük tehát mindezt időrendi sorrendben: a csecsemőkori pihés lanugo szőrzetet felváltja a 6. hónaptól a finom, velő nélküli szőrszál /vellus/. Pubertás kortól kezdve különböző hormonhatásokra kialakul a terminális szőrzet, ezek a hajszálak már vaskosabbak és jellegzetesen, erősen pygmentáltak, azaz a végleges szín ekkor már kialakulóban van. A napi növekedés 0,35 mm, ez nyáron gyorsabb, télen lassúbb. A felnőtt hajszál növekedésének ciklusai vannak, Ennek fázisai: a növekedés, az átmeneti és a nyugalmi fázisok. A szőrtüszők ciklusainak fázis-vizsgálata un. trichogramm alapján történik.

 

Milyen tényezők befolyásolják a haj növekedését?

A hajszál színét, "növekedését", annak ritmusát, a bőr felszín feletti részen tapasztaljuk, de az élettani folyamatot a hajhagyma mátrix részének állapota határozza meg. A mátrixra ható pozitív ingerek: az életkor, a hormonok, a hyperaemiát okozó hatás, (ez a haj vastagságát befolyásolja), az évszakok, mivel a hajszál nyáron gyorsabban nő, a meleg és a bőr gyorsabb alapanyagcseréje miatt. A hajas fejbőrön több évig tart egy hajszál növekedése. A nyugalmi fázisban levő hajszálak kihullnak, ezek száma úgy kb. 100-ig fiziológiai, azaz normálisnak tekinthető.

 

Melyek a haj leggyakoribb betegségei?

A haj növekedését, színét befolyásoló betegségek a hajhagyma mátrix állományát károsító hatások következtében alakulnak ki. A hajszál betegségei jórészt szabad szemmel is láthatók. Önmagában a betegség fennállására utaló tünetek, melyek alapján a szakorvos vizsgálat után gyógymódot javasol, a következők:


töredezettség, szárazság,
ha ráeső fényben világos és sötét csíkok láthatók a hajtömegben /nem melírozás/,
ha a hajszálvégek felrostozódnak,
ha puhább és keményebb hajkorona részletek érzékelhetőek,
ha a hajtömeg "ritkul",
ha a hajszálakon megvastagodások láthatóak,
ha a kihulló hajszálak mennyisége - tartósan, körkörösen vagy diffusan -fokozódik,
ha nem szokványos helyen észlelt a szőrnövekedés,
ha a nemi jellegtől eltérő a szőrnövekedés.

 

Miért fontos az, hogy megkülönböztessük a haj és a fejbőr betegségeit?

Más a diagnózis felállítás folyamata a haj, és más a fejbőr betegségeinél /kivizsgálás, stb./, ugyanígy - más a terápiás javaslat is, ami a legtöbb esetben mind a hajszálat, mind a fejbőrt figyelembe veszi.

 

Ezek után logikusan adódik a kérdés és melyek a fejbőr leggyakoribb megbetegedései, és hogyan gyógyíthatóak?

Míg a haj strukturális elváltozásait a legtöbb esetben mechanikus ártalom okozza, addig a fejbőrben elhelyezkedő hajhagymáknak és részeiknek - főleg a mátrixnak - a károsodása hormonhatásokkal magyarázható. A fejbőr külső hatásokra keletkező betegségei főleg a hámréteg károsodásával járó tünetcsoportok. Egyszerű, de szubjektív módon sok kellemetlenséget okoz mind a haj zsírosodása, mind a korpásodás.

 

Különösen férfiaknál kulcskérdés a hajhullás, a kopaszodás. Ez a szimptóma mennyire örökletes, vagy szerzett?

A hajkorona arcot ölelő kontúrja örökletes motívumokat mutat. A haj jellegzetes alapvető tulajdonságaira vonatkozóan is hivatkozhatunk genetikai háttérre. De mindenkinek az élete: egyedülálló.

 

Mi lehet a foltos kopaszság hátterében?

Az úgynevezett szerzett alopecia - melynek prognózisa igen gyakran kedvező - okának kiderítése nagyon gondos haj-, bőrgyógyászati, endocrinológiai és nem utolsó sorban onkológiai kivizsgálást és a leletek monitorozását igényli. Így hát csak ezek ismeretében lehet a kérdést érdemben megválaszolni.

 

Mit tehetünk gyerekeink tetvessége ellen?

A fejtetvesség (pediculosis capiti) kórokozója 2-3 mm hosszú 0,5-1,0 mm széles szúrásával vért szív és erős viszketést vált ki. Petéit (sörke) a hajszálak tövébe rakja le. Közösségekben fordul elő, oka a megfelelő hygiénes hiányosság. Minden esetben forduljunk orvoshoz, de az éjszakai ügyelet talán túlzásnak mondható.

 

Milyen esetekben lehet a haj állapotából esetleges más betegségek létére következtetni?

Rendszerint a haj állapota nem az egyetlen tünete más betegségek esetleges fennállásának. Amikor valaki orvoshoz fordul, panaszainak elmondásakor mindenképpen említse meg ezt is.

 

Köztudott, hogy az ember, ahogy korosodik, általában őszül is. Mi lehet azonban az oka annak, hogy - akár egy családon belül is - az egyik családtag már 20-30 éves korában elkezd őszülni, a másik pedig még 80 évesen sem olyan ősz, mint az unokája 40 évesen?

A 4-5. évtizedben kezdődik a haj őszülése, míg a testszőrzeté később. A hajszínt adó pigment termelés szűnik meg. Hirtelen őszülés élettanilag lehetetlen. A 20-30 évesek úgynevezett korai őszülése dominánsan öröklődő családi tulajdonság.

 

Mitől alakulhat ki természetes ősz csík valakinek a hajában?

Az adott területen valamilyen ok miatt a melanociták aktivitása /festékszemcsék/ zavart szenved. /A bőrön is előfordulhat ez a folyamat, a betegség neve: vitiligo./

 

Milyen problémákat okozhat a haj, ill. a fejbőr számára a hosszú időn keresztül, megszakítás nélkül alkalmazott dauer, illetve hajfestés?

A hajszálak egy idő után megszenvedik a szépség érdekében történő, ennél kíméletesebb behatásokat is, mint amilyen például az erős napsugárzás. Minden vegyi beavatkozásnak, így a festésnek és a dauernek, vagy ahogy mostanában hívják az un. kíméletes dauer, a volumenezés eredménye: a hajszálak kiszáradnak, törékennyé válnak, végükön felrostosodnak, rugalmasságuk csökken. Kíméljük a hajunkat, az ő élete is a mi életünk része!

 

Az átlag-ember, aki se nem festi, se nem daueroltatja a haját, hogyan tudja megvédeni haját, fejbőrét a környezeti ártalmaktól? Mik a leghatékonyabb haj- és fejbőrápolási módszerek?

A rendszeres hajápolás reggel kezdődik, és este fejeződik be.
Fésülködjünk, levegőztessük hajunkat gyakran.
Hajmosás 5-7 naponként, kíméletes neutrogén szerekkel.
A szélsőséges hőhatások elleni védjük a hajunkat, az nyáron főként a nők, hordjanak kalapot, télen se járjunk sapka nélkül.
A műanyag hajápoló eszközöket - a statikus elektromosság roncsoló hatása miatt - kerüljük.
A hajszárító nem hajbarát, lehetőség szerint a szabad levegő szárítsa meg a hajunkat!
A csapvíz sem használ a hajnak! Bár városi körülmények között ez szinte utópia, de hajmosáshoz a legjobb az esővíz.
Az igazi hajápoló az A+E+panthenolban gazdag étrend, és napi 2,5 liter folyadék elfogyasztása.

 

Fülbelővés, Füllyukasztás

 

Begyullad-e a fülcimpa a fülbelövés után?

 

A fent nevezett problémára megoldás 7 éve született. A belőhető fülbevalók gyártásakor kivonták a korábban ötvözetként használt nehézfémeket (nikkel, kobalt, kadmium). Ezzel az óvintézkedéssel gyakorlatilag megszűnt a fülbelövést követően gyakran tapasztalt kellemetlenség. A Studex a kaliforniai létesítményében sterilizálja az összes belőhető fülbevalóját, melyek megfelelnek, sőt mi több, túlszárnyalják az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Hatóságának (FDA) követelményeit, illetve az európai szabványt. Minden fülbevaló és műszer átmegy egy szigorú belső minőségi ellenőrzési folyamaton, hogy a lehető legjobb minőséget szolgáltassa a fülbevaló piacon.

 

Szúrja-e a fülcimpa mögötti területet a belőtt fülbevaló?

 

Nem, mert a fülbevaló szárát úgy öleli körbe a fülbevaló pillangó formájú zárrésze (stekker) hogy az nem engedi szúrni a fülcimpa mögötti területet. A gyakorlat is ezt igazolja. Teljesen problémamentesen és kényelmesen viselhető a fülbevaló a fülbelövés után még akkor is ha a kislányok esetleg hason alvók. Amennyiben a fülbelövő szakember szakszerűen és pontosan végzi a fülbelövést akkor a keletkezett lyuk iránya a fülcimpán az arccal párhuzamosan fut, így a fülbevaló szára, nem az arcra merőleges, hanem vele párhuzamos, ezért sem szúrhatja a fülbevaló szárvége a fül mögötti területet.

 

Hány éves korban javasolt a fülbelövés?

 

A fülbelövés optimális időpontjáról nagyon megoszlik a vélemény. Vannak szülők akik szeretnének mihamarabb fülbevalót csecsemőjük részére, és vannak szülők akik úgy gondolják, hogy majd akkor veszik igénybe a füllyukasztás lehetőségét, ha az a kislány saját akaratából történhet. Véleményem szerint újszülött és csecsemőkorban optimálisabb a fülbelövés. Ha gyakorlott szakember végzi a füllyukasztást, lehetőleg fülbelövést, ez nem jár traumával, a csecsemő szervezetét pedig nem veszi igénybe úgy, mint egy oltás. Tehát az bármikor elvégezhető két oltás között. A megfelelő helyet (gyakorlottság, higiénia) gondosan válasszák ki! Csecsemőkorban a gyerekek még nem érzékelik a körülöttük zajló eseményeket, az idegen arcot, nem bizalmatlanok, nem kell az esetleges fájdalom miatti félelmüket leküzdeniük és nem tanúsítanak ellenállást sem. A fent említett tapasztalatoktól függetlenül bármely életkorban vállalom és szívesen elvégzem a fülbelövés. Elsősorban újszülöttekkel, csecsemőkkel, kisgyermekekkel és gyermekekkel foglalkozom, de ezen kívül bármely korosztálynak szívesen segítek, kortól, nemtől függetlenül. Technikailag, tapasztalatilag és eszközileg is felkészült vagyok bármely életkorban történő fülbelövéshez.

 

- "A védőnőm azt tanácsolta érdemes megvárni a két-három hónapos kort amikor már végleg kialakult a fülcimpa formája."

- Véleményem szerint a fülcimpa formája a születéskor már kialakult, ami nem változik, csak az arccal arányosan növekszik, ezért igény szerint újszülöttkortól foglalkozom a fülbelövéssel, amiben segítenek professzionális eszközeim és a gyakorlatom is.

- "A barátnőm szerint csecsemő korban önzőség a fülbelövés a szülők részéről."

- Ez egy szubjektív vélemény. A fülbelövés szolgáltatás igénybe vétele csecsemő korban valóban a szülők döntése, de szerencsére a kíméletes, humánus módszernek köszönhetően tényleg minimális fájdalommal jár. Amikor már a kislány szeretne fülbevalót (jellemzően 2-4 éves kor között) gyakran csak az egyik fülcimpáig jutunk el, a másik fülbe vagy egyáltalán nem tudok behelyezni ékszert, vagy csak később. Nos ha engem kérdeznek én inkább választanám a csecsemőkori fülbelövést, mint a "birkózást" (ami szintén a szülők kényszerű döntése annak érdekében, hogy meglegyen gyermekük kívánsága csak erre már rendszerint emlékeznek). Mikor már a kislányokra van bízva a döntés joga, nem tudják, hogy mivel jár, szeretnék nagyon a fülbevalót de félnek és rendszerint szorongva érkeznek hozzám, hiszen a szülők korrekt tájékoztatásából tudják, hogy a füllyukasztás minimális fájdalommal jár, amit az életkorukból adódóan nem tudnak még felmérni. Véleményem szerint ez nagyobb küzdelem...

 

Mikor nem ajánlom a fülbelövést?

 

Érdemes olyan időpontot választani főleg a gyermekek, csecsemők esetében mikor a lehetséges zavaró körülmények kizárhatók. Érdemes figyelembe venni a már kialakult a napirend idejét, az etetést, altatást, mert ha nem zavarjuk meg a kisgyermek bioritmusát gördülékenyebb a fülbelövés menete. Továbbá nem tanácsos a fülbelövést elvégezni a kötelező védőoltással egy napon. A fülbelövés nem jár mellékhatásokkal, de a védőoltás után kialakulhat lázas állapot, mert ez a szervezet természetes védekező reakciója a bőr alá fecskendezett ellenanyaggal szemben. A fülbelövéskor nem történik más csak a fülcimpát egy parányi részen átlyukasztjuk. A lázas gyerekek nyűgösebbek, ezért nem tanácsolnám még a fülbelövéssel is nyűgösebbé tenni őket. Nem csak az időpont hanem az életkor kiválasztása is fontos dolog. Csak akkor vállalom a fülbelövést ha a fülcimpa jelölése lehetséges. Minden kisgyermek külön egyéniség ahogyan a felnőttek is. Vannak olyan kislányok jellemzően 1 éves kor után 2-3 éves korig akik bizalmatlanok, nem szeretik az idegeneket nyilván életkori sajátosságból adódóan, így nem kommunikálnak és azt sem engedik meg, hogy közeledjek feléjük, nem hogy fülbevalót helyezzek a fülükbe. Ez esetben értelmetlennek találom az erőszak alkalmazását a cél érdekében. Érdemes megvárni általában 3 éves kor után egyéntől függően, amíg a kislány szabad akaratából történhet a fülbelövés.

 

Mi a teendőnk a fülbelövést követően? Az utókezelésről:

 

A fülbelövés utókezeléséhez kétféle készítmény használatát ajánlom, ami oldat vagy gél formában kapható. Mindkét termék hatóanyaga és hatásmechanizmusa ugyan az, csak állagukban különböznek egymástól. A használatukat naponta kétszer, reggel és este javasolnám. A gélt vagy az oldatot közvetlenül a keletkezett füllyukra kell kenni vagy csepegtetni a fülcimpa mindkét oldalán, annak érdekében, hogy a sebgyógyulás zökkenőmentes legyen. A lyukak varasodása, hegesedése elkerülhető a fülbevaló csavargatásával a keletkezett füllyukban. Minimum 30 napig folyamatosan kell viselni az ékszert, amíg a bőr be nem gyógyul a fülbevaló szára körül és ki nem alakul a végleges füllyuk. Egy tévhit szerint nem szabad a fülbevalókat mozgatni a fülben, mert ezzel felszakad a seb. Ez nem igaz, kell csavargatni mert a fülbelövéskor keletkezett füllyuk nem vérzik, de a vérsavó minimális mennyiségben azért kicsapódik és hogy ne száradjon bele az ékszer és a füllyuk közé ezt ki kell mozgatni, egy másik teória szerint a fülbevalót azért nem kell a keletkezett füllyukban csavargatni, mert az megmozdul magától. A fizika törvénye szerint semmi nem mozog magától. A fürdővízzel meglehet locsolni a fülcimpákat, majd miután felpuhult a bőr a fülbevalót könnyű a keletkezett füllyukban mozgatni. A művelet garantáltan fájdalommentes. A 30. nap után kicserélhető a fülbevaló, de ha nem szeretnénk megválni tőlük alkalmasak a további viselésre is. A sebgyógyulás egy regenerációs folyamat, ami rövid idő alatt problémamentesen zajlik le.

 

Hogyan történjen a belőtt fülbevalók tisztán tartása?

 

Az ékszer pillangó formájú záróelemének, és a fülbevaló fejrészének tisztán tartása fontos dolog. Hetente egyszer a fülcimpa mögé, majd a fülbevaló alá nézve ellenőrizzük, hogy van-e lerakódás a zárrészen vagy a fejrész alatt. Ha van, azt egy háztartásban is gyakran használt fogvájóval tudjuk a legkönnyebben tisztítani. A fültisztító robosztus nagysága miatt nem a legalkalmasabb erre a célra. Erre a módszerre azért van szükség, mert a belőtt fülbevalókat 30 napig nem vehetjük ki a fülcimpából. Egy belőhető fülbevaló készülhet műanyagból, nikkelmentes fémből, titániumból vagy 14 karátos aranyból, azonban ha a tisztán tartásáról megfeledkezünk vagy elhanyagoljuk és esetleg probléma alakul ki, azért soha nem a fülbevaló anyaga okolható. Az öltözködés vagy a játék hevében bármikor megsérülhet a füllyuk ennek következménye lehet egy kis bőrpír fülcimpán. Ez esetben úgy tanácsos a bőrpírt gyorsan és problémamentesen megszüntetni, hogy nem vesszük ki a fülbevalókat, hanem a fülbevaló viselésével egyidejűleg kezeljük a fülcimpákat a SUDOCREM segítségével, naponta többször. 2-3 nap után eredményes és látványos javulást biztosít a kezelés. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy úgy próbálják a kezelést különböző gyógyhatású készítményekkel elvégezni, hogy kiveszik a fülcimpából a fülbevalókat, annak reményében, hogy a bőrpír megszűnése után majd visszahelyezik azokat. Ne vegyük ki a fülbevalókat, mert a füllyuk természetes módon néhány óra alatt megkezdi a regenerációs folyamatot ami gyors összenövést eredményezhet. Ezért ha már részben összenőtt a füllyuk nagyon nehéz és fájdalmas a fülbevaló visszahelyezése, ami sajnos egy újabb fülbelövéshez vezethet. Amennyiben a fent említett problémát tapasztalná a fülbelövést követően készségesen állok rendelkezésre elérhetőségeim bármelyikén.

 

Hogyan történik a fülbelövés?

 

A belőhető fülbevaló kiválasztása után első lépésként megtisztítom a fülcimpa teljes bőrfelületét egy 70% isopropanol tartalmú bőrfertőtlenítő lapocskával. Majd egy rövid konzultáció után megjelölöm a fülbevaló helyét. Ezután a készülék pillanatok alatt átlövi a fülcimpát automatikusan elhelyezve benne a kiválasztott fülbevalót. A ékszerek egy zárt, steril kapszulába vannak csomagolva, ami biztosítja a higiénikus fülbelövés lehetőségét. A Studex System 75 rendszernek egyik előnye, hogy nem a fülbelövő készülék érintkezik a páciens fülével hanem az egyszer használatos műanyag steril kapszula amit a belövés után cserélünk majd az üres kapszulát eldobjuk. A füllyukasztáskor a füllyuk a steril fülbevalóval érintkezik. A gyógyulási időszakban csak annyi a teendő, hogy a keletkezett füllyukat tisztán kell tartani és a javasolt utókezelő készítményeket használni.

 

Melyik a jobb módszer, fülünket átlövetni vagy átszúratni?

 

Átszúrni a fülcimpát egy steril tűvel is lehetséges. De ez a módszer már elavult a mai modern kor eszközeivel szemben. A mechanikusan, tűvel történt szúrás sok kellemetlenséggel járhat, például a fülcimpa vérzésével, intenzív fájdalommal és miután a művelet minden mozzanata kézzel történik a fülbevaló behelyezésének ideje is lényegesebben hosszabb. Tehát ezt a módszert már nem javasolnám mert nem higiénikus, és fájdalmas, valamint jóval nagyobb a tévesztés lehetősége, mint ha egy gép segítségével történne a fülbelövés. Az általam használt fülbelövő rendszer teljesen higiénikus, a fül egyáltalán nem vérzik a lyukasztás alkalmával, nem érintkezik a fülcimpa bőrfelülete az emberi kézzel, továbbá minimális a fájdalom érzet is, a füllyukasztást modern, speciálisan erre a beavatkozásra kifejlesztett, veszélytelen, professzionális eszközzel végzem.

 

Létezik hangtalan fülbelövő készülék?

 

A Studex System 75 készüléke teljesen hangtalan. A készülék nem rugós szerkezetű, a fülbevalók a fülcimpába, a szakember kézerejét felhasználva kerülnek behelyezésre. A Studex többi forgalomban lévő fülbelövő készüléke rugós szerkezete miatt hangos és kevésbé kíméletes. A régebbi konstrukciók a fülbevalót a fülbelövéskor nagy lendülettel "lövik" be a fülcimpába emiatt hangos, intenzívebb a fájdalom érzet, így annyira nem kedveltek. Összegezve a System 75 fülbelövő rendszer korunk egyik legmodernebb eszköze ami kíméletes, higiénikus és hangtalan. A fényképen látható fülbelövés a hagyományos, hangos fülbelövő rendszerrel történik, nem a Studex System 75 készülékével. A fülbelövést soha nem végzem egyszerre két készülékkel és nem is javasolnám.

 

Mennyire fájdalmas szolgáltatás a fülbelövés?

 

A legtöbb ember érez valamilyen szintű fájdalmat vagy kellemetlen érzést a fülbelövés után. Nem fedik a valóságot azok a hirdetések, melyek fájdalommentes füllyukasztást ígérnek. A bőr folytonossága megszakad, ami némi fájdalommal jár. Nem lehet a fülcimpát fájdalommentesen kilyukasztani. Az érzéstelenítő készítmények használata a Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv álláspontja szerint tilos! A fájdalom mértékét nem csak a fülbevaló behelyezése, hanem az éppen aktuális lelkiállapot is befolyásolja, például ha visszatartjuk a lélegzetünket feszültebbek leszünk, továbbá a szülő szorongása szinte minden esetben kihat a gyermekre is. Mindez az endorfin és az adrenalin szint emelkedése miatt van. A fájdalom a szervezet természetes reakciója bármilyen sérülés esetén. Sok éves tapasztalattal segítem a füllyukasztástól való félelem leküzdését gyermekeknél, felnőtteknél. Az általam elvégzett fülbelövés esetében csecsemőknél és felnőtteknél a fájdalom mértéke, egyéntől függően elhanyagolható.

 

Okozhat allergiát a belőhető fülbevaló?

 

Egy európai uniós rendelet 2004 óta kötelezi a gyártókat arra, hogy a belőhető fülbevalók előállításához nem használhatnak nikkelt, így bármely cég bármely termékét is választják garantáltan nem okoz a belőhető fülbevaló allergiát, vagyis a fülbelövést követően a fülcimpa nem gyullad be. Az általam végzett füllyukasztáshoz a választható fülbevalók 14 karátos aranyból, titániumból illetve nikkelmentes orvosi fémből készülnek, tehát a fémeket úgy ötvözik, hogy azok ne tartalmazzanak nikkelt! Több éves tapasztalatom szerint, problémamentes a fülbevalók használata. Se rám, se a gyártóra nem vetne jó fényt, ha nem megfelelő minőségű anyagból készült belőhető fülbevalókkal dolgoznék.

 

A fülbelövés szolgáltatáshoz szükséges fülbevalót is vásárolni?

 

Igen, szükséges fülbevalót is vásárolni hiszen a választott fülbevalóval történik a fülbelövés egy modern gép segítségével és nem mechanikusan egy tű segítségével. A fülbevalók háromféle anyagból választhatók, nikkelmentes fém, titánium vagy 14 karátos arany. A belőtt fülbevalókat 30 nap elteltével kilehet cserélni, de nem szükséges maradhat a végtelenségig. Gyakori kérdésként merül fel, hogy akkor is kell-e belőhető fülbevalót vásárolni ha a család már korábban vásárolt más jellegű fülbevalót? Igen, akkor is kell mert a korábban vásárolt fülbevalót csak akkor tudják közvetlenül a fülbelövést kihagyva a fülcimpába helyeztetni, ha tűvel szúratják át a fülcimpákat. Én ezzel a módszerrel nem foglalkozom és nem is preferálom.

 

Hány féle és milyen belőhető fülbevaló választék biztosított a helyszínen?

 

A fülbelövéshez a készletből azonnal 72 féle fülbevalóból lehet választani, 53 féle nikkelmentes orvosi fém, 12 féle 14 karátos arany és 7 féle titánium. Nem szükséges rendelni mert mindig van mindegyik fazonból. A fülbelövést a Studex System 75 végzem ami a mai modern kor minden követelményének megfelel. Higiénikus, kényelmes, biztonságos, hangtalan és az eszközhöz széles fülbevaló választékot biztosít. A fülbevalók fülbelövés nélkül is megvásárolhatók kedvezményes áron, amit személyesen tőlem vagy postai úton vehetnek át. A részletekért kérem keressenek elérhetőségeim bármelyikén.

 

Mennyibe kerül a fülbelövés?

 

A fülbelövés ára több tényezőtől is függ. A fizetendő összeget befolyásolja, hogy a vendég melyik fülbelövő készüléket választja, a választott készülékhez milyen anyagból gyártott belőhető fülbevalót kér és hol veszi igénybe a szolgáltatást (kiszállással otthon illetve a sárvári AnZo Stúdióban). Az árakról szívesen adok információt egy személyes vagy telefonos konzultáció után, illetve örömmel válaszolok e-mailben történő megkeresésükre is.

 

A fülbelövés után mehetünk-e babaúszásra vagy nagyobb gyermek esetében uszodába?

 

Nem ismert, amit a gyakorlat is igazol, hogy problémát jelentene az uszoda vagy a fürdővíz használata a fülbelövést követően. Gyermekeink függetlenül attól, hogy kicsik vagy nagyok időnként sajnos elszenvednek kisebb vagy nagyobb hámsérüléseket (csecsemők például pelenkakiütést, nagyobb gyerekek horzsolást vagy egy elvakart rovarcsípést). A felsorolt esetekben természetesen a sérülés nagyságát és mélységét mérlegelve sem teszünk egyéb óvintézkedést, este a szokásos módon megfürdetünk és amennyiben a heti programban szerepel az uszoda használata részt veszünk rajta. A fülbelövés után a fülcimpán keletkezett apró kis seb nagysága sem indokolja az uszoda vagy a fürdővíz mellőzését. Az elmúlt 12 év alatt soha nem tapasztaltam elváltozást abból adódóan, hogy a fülbelövést követően a fülcimpa vízzel érintkezett. Amennyiben a víz problémát jelentene nem csak a fülcimpára lenne veszélyes, hanem a víz lenyeléséből adódóan, illetve a gyerekek szemébe kerülve is okozhatna gondot, de ezek közül egyik sem ismert. Így bátran ajánlom az uszoda használatát minden korosztálynak a fülbelövést követően!

 

Ősszel és télen a sapkás időszakban javasolt-e a fülbelövés?

Ajánlott-e a fülbelövés hason alvó kisgyerekeknél?

 

Igen. Nem okozhat problémát a fülbevaló viselése ebben az időszakban sem, ha a korábban is említett módon történik az ékszer behelyezése a fülcimpába. Amennyiben a fülbelövő szakember szakszerűen és pontosan végzi a fülbelövést, akkor a keletkezett lyuk iránya a fülcimpán az arccal párhuzamosan fut, így a fülbevaló szára nem az arcra merőleges, hanem vele párhuzamos, ezért sem szúrhatja a fülbevaló szárvége a fül mögötti területet. Így biztosan nem kényelmetlen a hason alvó vagy a télen és ősszel sapkát viselő kislányoknak a fülbevaló viselése.

 

Csecsemők, kisgyermekek esetében hogyan történik a fülbelövés?

 

Sokan viselnek fülbevalót ha helyesen végzik a fülbelövést az tökéletesen veszélytelen beavatkozás. A fülbelövés bármelyik életkorban elvégezhető. A csecsemők fülbelövése egy kicsit speciálisabb módszert igényel, mert életkoruknál fogva nem lehetséges velük a kommunikáció, és még nem tudják a fejüket önállóan megtartani. A füllyukasztás akkor lesz tökéletes, ha a fülcimpa fertőtlenítése után a fülbevaló helyét jelölő apró pont optimális helyre kerül. A jelöléshez sok türelem és gyakorlat szükséges. A gyermekekkel illetve a felnőttekkel szemben az újszülöttek, csecsemők szinte folyamatosan mozgatják a fejüket, figyelve valamit vagy valakit, ezért lehetséges hogy hosszabb időt vesz igénybe a fülcimpa jelölése. A jelöléskor sok szempontot kell figyelembe venni például azt, hogy szinte senkinek sem egyforma a fülcimpa mérete és formája. Az aszimmetrikus különbségeket figyelembe véve szimmetrikusan jelölök. Egy kicsit könnyebb dolgom van a nagyobb gyerekekkel, akik már kommunikálnak. Mielőtt elvégzem a fülbelövést tájékoztatom őket a beavatkozás minden lépésről, elterelve ezzel a figyelmüket, esetleges félelmüket. Elkerülve, hogy rögtön a fülcimpára terelődjön a figyelem, a kézfej bőrfelületén szemléltetem a fertőtlenítés és a jelölés mókás mozzanatait. Sajnos néhány kisgyermek szorongva érkezik hozzám a korábban lezajlott fül-orr-gégészeti betegségek, beavatkozások miatt. Ebben az esetben csak akkor nem szoktam javasolni a füllyukasztást, ha látom, hogy nagyon rémült és megtorpant, félve a fájdalomtól, a számára ismeretlen új beavatkozástól korábbi rossz emlékei miatt. A fülbelövés ne generáljon újabb kellemetlen maradandó rossz emlékeket, inkább várjunk ki, míg a füllyukasztás a gyermek saját kívánságára történhet.

Piercing

 

Köldöklyukasztás steril eszközzel?

Első lépésként fertőtlenítem a köldök körüli bőrfelületet. Majd egy rövid konzultáció után megjelölöm a köldök piercing helyét a csipesz végén található sablonnal, ami segít a piercing pontos helyének meghatározásában. Ezután a készülék pillanatok alatt átlövi a köldököt automatikusan elhelyezve benne a kiválasztott piercinget. A piercingek egy zárt, steril kapszulába vannak csomagolva, ami biztosítja a higiénikus belövés lehetőségét. Ennek a módszernek az előnye, hogy nem a köldökbelövő készülék érintkezik a páciens bőrével hanem az egyszer használatos műanyag steril kapszula amit a lyukasztás után eldobunk. A köldöklyukasztáskor tehát a frissen szúrt köldöklyuk a steril ékszerrel érintkezik. A gyógyulási időszakban csak annyi a teendő hogy a keletkezett sebet tisztán kell tartani, és mozgatni az ékszert a köldökben.

 

Köldök belövés vagy köldök átszúrás?

A hagyományos tű majdnem 9 cm hosszú. A hagyományos tűvel történő szúrás esetén a tű legalább 5 cm hosszan halad a köldökben, ekkora a belépési pont és a tű hegye közötti távolság, ezzel szemben a köldök belövő sokkal rövidebb utat tesz meg, mert a tű hossza 0,8 cm és ehhez jön még a rúd körülbelül 0,8 cm hossza. A hagyományos tű úgy épül fel, hogy a fém tűt egy műanyag hüvely veszi körül (branül) A kettőt együtt szúrjuk át. A köldök és a műanyag hüvely közötti ellenállás nagyobb. Ha nagyobb az ellenállás, a fájdalom is nagyobb. Ne felejtsük el, hogy a műanyag hüvely még egyszer, ellentétes irányban is mozog a köldökben, mikor az átszúrás után át huzzák vele a köldök ékszert a köldökön. A köldök belövés az előbb felsorolt okok miatt azért humánusabb, mert a tű szára rövidebb, mert egy mozdulattal automatikusan elhelyezhető a steril ékszer a köldökbe a köldökbelövő készülék segítségével és a fájdalom érzet is minimális.

 

Fáj a köldöklyukasztás?

A legtöbb ember érez valamilyen szintű fájdalmat vagy kellemetlen érzést a köldök lyukasztás után. Nem fedik a valóságot azok a hirdetések, melyek fájdalommentes köldöklyukasztást ígérnek. Nem lehet a köldököt fájdalommentesen kilyukasztani. Az érzéstelenítő készítmények csak a bőr felületén hatnak de a szöveteket nem érintik. Csak injekcióval lehetne a szöveteket is érintve érzésteleníteni. A fájdalom mértékét nem csak a köldökékszer behelyezése, hanem az éppen aktuális lelkiállapot is befolyásolja. Mindez az endorfin és az adrenalin szint emelkedése miatt van. A fájdalom a szervezet természetes reakciója bármilyen sérülés esetén. Az általam elvégzett köldökpiercing belövés esetében a fájdalom mértéke egyéntől függően elhanyagolható.

 

A köldök piercing utókezelése?

Az utókezelésre a gyógyulási folyamat első hat hónapjában van szükség. A legfontosabbak a következők: Mindig tiszta kézzel lehet csak megérinteni a köldököt. A beszúrt ékszer legalább hat hónapig nem vehető ki. Az utókezeléshez kizárólag Medisept utókezelő gél használható. Az átszúrt bőrfelület nem érintkezhet kozmetikai termékekkel. Ha az ékszert bármilyen oknál fogva 24 óránál hosszabb időre eltávolítja, a lyuk behegedhet. Az ékszer és környékének tisztán tartása fontos dolog. A lyukak varasodása, hegesedése elkerülhető az ékszer gyakori mozgatásával a keletkezett köldöklyukban. Minimum 6 hónapig folyamatosan kell viselni a köldök piercinget amíg a bőr be nem gyógyul az ékszer körül és ki nem alakul a végleges köldöklyuk. Egy tévhit szerint nem szabad a köldök ékszert mozgatni a köldökben mert ezzel felszakad a seb. Ez nem igaz, sőt kell mozgatni mert a köldöklyukasztáskor a keletkezett köldöklyuk nem vérzik, de a vérsavó kicsapódik és hogy ne száradjon bele a köldökékszer és a köldöklyuk közé ezt ki kell mozgatni, amit este a fürdésnél célszerű megtenni. A fürdővízzel meglehet locsolni a köldököt, majd miután felpuhult a bőr a köldök körül könnyű a keletkezett köldöklyukba a köldök ékszert mozgatni. És a művelet garantáltan fájdalommentes. A 6. hónap után kicserélhető a belőtt köldök ékszer, de ha nem szeretnénk megválni a piercingtől alkalmasak a további viselésre. Igazán nem szükséges a keletkezett köldöklyuk gyógyulását befolyásolni semmilyen szintetikus anyaggal, mert a sebgyógyulás egy természetes folyamat. A végleges gyógyulás akár 2-3 hónapig is eltarthat.

 

Orr piercing lövés steril eszközzel?

Első lépésként fertőtlenítem az orr bőrfelületét. Majd egy rövid konzultáció után megjelölöm az orr piercing helyét. Ezután a készülék pillanatok alatt átlövi az orrot automatikusan elhelyezve benne a kiválasztott piercinget. A titánium piercing egy zárt, steril kapszulába van csomagolva, ami biztosítja a higiénikus belövés lehetőségét. Ennek a módszernek az előnye, hogy nem az orrbelövő készülék érintkezik a páciens orrával hanem az egyszer használatos műanyag steril kapszula amit a lyukasztás után cserélünk majd az üres kapszulát eldobjuk. A gyógyulási időszakban csak annyi a teendő hogy a keletkezett sebet tisztán kell tartani, és mozgatni az ékszert az orrban.

 

A titánium orr piercing zárt steril kapszulába csomagolva

 

Orr belövés vagy orr átszúrás?

Átszúrni az orrot egy steril tűvel is lehetséges. De ez a módszer már elavult a mai modern kor eszközeivel szemben. A frissen átszúrt orrba, a tű eltávolítása után a hordani kívánt orr piercinget be kell helyezni ami nem higiénikus mert az orr vérzik miután a tűt kihúzzák az orrból, így a bacilusok és kórokozók könnyen megfertőzhetik az átszúrt orr területét, mivel az ékszer nem steril és a műveletet nem géppel hanem kézzel végzik, így mindvégig érintve van az orr egész bőrfelülete. A fájdalom érzet is intenzívebb, mert a tű eltávolításával vissza kell “szúrni” a hordani kívánt ékszerrel a frissen lyukasztott orrba. Tehát ezt a módszert már nem javasolnám mert nem higiénikus, és fájdalmas, valamint jóval nagyobb a tévesztés lehetősége, mint ha egy gép segítségével történne a orrbelövés. Az általam használt orrbelövő rendszer teljesen higiénikus, az orr egyáltalán nem vérzik a lyukasztás alkalmával, nem érintkezik az orr bőrfelülete az emberi kézzel, továbbá minimális a fájdalom érzet is. Az orrlyukasztást modern, speciálisan erre a beavatkozásra kifejlesztett, veszélytelen, professzionális eszközzel végzem.

 

Fáj az orr piercing belövés?

A legtöbb ember érez valamilyen szintű fájdalmat vagy kellemetlen érzést a orrlyukasztás után. Nem fedik a valóságot azok a hirdetések, melyek fájdalommentes orrlyukasztást ígérnek. Nem lehet az orrot fájdalommentesen kilyukasztani. Az érzéstelenítő készítmények csak a bőr felületén hatnak de a szöveteket nem érintik. Csak injekcióval lehetne a szöveteket is érintve érzésteleníteni. A fájdalom mértékét nem csak a orrékszer behelyezése, hanem az éppen aktuális lelkiállapot is befolyásolja. Mindez az endorfin és az adrenalin szint emelkedése miatt van. A fájdalom a szervezet természetes reakciója bármilyen sérülés esetén. Az általam elvégzett orr piercing belövés esetében a fájdalom mértéke egyéntől függően elhanyagolható.

 

Az orr piercing utókezelése?

A lyukak varasodása, hegesedése elkerülhető a orr piercing gyakori csavargatásával a keletkezett orrlyukban. Minimum 14 napig folyamatosan kell viselni az orr ékszert amíg a bőr be nem gyógyul a piercing körül és ki nem alakul a végleges orrlyuk. Egy tévhit szerint nem szabad az orr ékszert mozgatni az orrban mert ezzel felszakad a seb. Ez nem igaz, sőt kell csavargatni mert az orr belövéskor a keletkezett lyuk nem vérzik, de a vérsavó kicsapódik és hogy ne száradjon bele a piercing és a lyuk közé ezt ki kell mozgatni, amit este a fürdésnél célszerű megtenni. A fürdővízzel meglehet locsolni az orrot, majd miután felpuhult a bőr az ékszer körül könnyű a keletkezett lyukba az orr piercinget mozgatni. És a művelet garantáltan fájdalommentes. A 14. nap után kicserélhető a belőtt orr ékszer, de ha nem szeretnénk megválni a piercingtől alkalmasak a további viselésre. Igazán nem szükséges a keletkezett lyuk gyógyulását befolyásolni semmilyen szintetikus anyaggal. A sebgyógyulás egy természetes folyamat, ami rövid idő alatt zajlik le, és a sebfelület terjedelme az orron is indokolja a korai problémamentes gyógyulást.

 

A nikkel allergiáról:

Az általam végzett orrbelövéshez a választható orr piercing titániumból készült. Az titánium nem tartalmaz nikkelt, így ezek nem okoznak allergiás reakciót. Egy európai uniós rendelet 2005 óta kötelezi a gyártókat arra, hogy a belöhető piercingek előállításához nem használhatnak nikkelt, így bármely cég bármely termékét is választják garantáltan nem okoz a belöhető orr piercing allergiát, vagyis a belövést követően az orrcimpa nem gyullad be. Több éves tapasztalatom szerint, problémamentes az orr piercing használata. Se rám, se a gyártóra nem vetne jó fényt, ha nem megfelelő minőségű anyagból készült piercingekkel dolgoznék.

Szolárium

 

Tattoo

 

Mekkora méretű tetoválást csináltassak?

A minta részletességének megfelelő méretben tetováltass. Ha egy nagyon részletes képet szeretnél nagyon kis méretben, az nem fog jól mutatni, illetve nem is lehet elkészíteni. Tetoválóink meg tudják mondani, hogy kivitelezhető-e az általad kívánt méretben. Sokan szeretnének pl. szöveget tetováltatni az ujjukra és nagyon meglepődnek, mikor megmutatjuk nekik, hogy egy ujjra max. 4-5 kis betű fér el.

 

Milyen mintát válasszak?

Olyan mintát célszerű választani, amit idővel esetleg ki lehet egészíteni, folytatni, bővíteni lehet.

 

Fehér tetoválás készíthető-e?

Fehér tetoválást lehet készíteni, de ez idővel ki fog kopni és más szín hiányában nem is néz ki jól. Ezért mi nem tetoválunk kizárólag fehér festékkel, csak más színek kiemelésére használjuk.

 

Takarás / Javítás

Szalonunkban készítünk takarást, kiegészítést, javítást, de ezeket csak személyes egyeztetés, a minta megtekintése után tudjuk elvállalni, annak függvényében, hogy szakmailag és minőségileg megvalósíthatónak tartjuk-e kérésedet. Pl. nem lehet tetoválást halványítani, kicsinyíteni, illetve nem létezik bőr színű festék, amivel le lehetne fedni a régi mintát. Fontos, hogy az új minta mindig nagyobb és sötétebb tónusú legyen a javítandónál. Jó takaró színek: fekete, szürke, kék és a lila különböző árnyalatai, de az adott mintától is függ. Az előbbiek miatt javításra csak személyesen tudunk árajánlatot adni, emailben és telefonon nem!

 

Milyen stílusú tetoválást válasszak?

Teljesen mindegy ha tetszik, de ha később folytattatni szeretnéd, csak hasonló stílusú mintát célszerű választani, mert egy tökéletes tetoválást is meg tud ölni egy másik tökéletes, de más stílusú minta.

 

Felszívódó tetoválás?

Felszívódó, eltűnő tetoválás nem létezik. Kozmetikai géppel kozmetikusok készítenek olyan mintákat, amelyek részlegesen kikopnak, elhalványodnak és ezért borzalmasan néznek ki néhány hónap vagy év után, de teljesen ezek sem tűnnek el soha.

 

Mitől függ egy tetoválás ára?

A tetováltatni kívánt minta méretétől, bonyolultságától, kidolgozottságától és attól, hogy kell-e bele egy csomó színárnyalat vagy csak néhány. A tévhitekkel szemben a színes tetoválás szalonunkban nem drágább, mint a fekete. Egy fekete 3D-s tetoválás sokszor bonyolultabb és több színárnyalatot tartalmaz, mint egy egyszerű színes. Vannak testrészek ahova nehezebb tetoválni, így némileg ez is befolyásolhatja a tetoválás árát.

 

Mikor ne tetováltassak?

Terhesség, betegség esetén nem javasoljuk a tetoválást. Bőrbetegség esetén kérd ki a bőrgyógyászod véleményét. 18 éves kor alatt csak szülői jelenléttel, a gyermek és a szülő/gondviselő személyazonosságának igazolása után áll módunkban a tetoválást elkészíteni. Testvér, unokatestvér, nagyszülő stb. nem elég!

 

Fáj-e a tetoválás?

A tetoválás minden esetben minimális, ámde elviselhető fájdalommal jár, amit megéri bevállalni egy szép minta érdekében. Vannak testrészek ahol jobban, máshol kevésbé, azonban ez nem szabad, hogy befolyásoljon döntésedben. Álmodd meg, hogy hova szeretnéd és küzdj meg érte, hogy aztán büszkén viselhesd. A fájdalmat azonban rengeteg dologgal csökkentheted. Légy kipihent, nyugodt, egyél, igyál rendesen előtte. Ajánlott, hogy hozz magaddal egy kis cukros innivalót, hogy közben se érezd rosszul magad.

 

Mennyi idő alatt gyógyul meg?

A szokásos gyógyulási idő 2 hét, de ez lehet rövidebb és hosszabb is a tetoválás méretétől és kidolgozottságától függően. Ez idő alatt óvni kell a friss tetoválást az itt leírt módon.

 

18 éves kor alatt is tetováltathatok? Igen, ha a szüleid beleegyeznek és ennek személyes jelenlétükkel adnak hangot. Személyazonosság igazolása szükséges a szülő / gondviselő és a gyerek részéről is! 18 éves kor alatt tetoválásről bővebben.

 

Ajándék utalvány

AnZo Stúdió

Lődör Andrea

Lődör Andrea

Üzletvezető
lodora@varsat.net
Takács Zoltán

Takács Zoltán

Tattoo
zoli@anzostudio.hu